• GALILEO na facebooku ->

Strefa Rodzica

MONITORING ONLINE

Chcesz zobaczyć, co w przedszkolu robi Twoje dziecko? Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, że to ważne! Dlatego w naszym przedszkolu udostępniamy Państwu monitoring online. W celu skorzystania z monitoringu prosimy o kontakt z dyrekcją przedszkola. Otrzymacie Państwo login i hasło.

Usługa dostępna jest tylko dla rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola.

 

ZAJĘCIA OTWARTE

Podczas spotkań otwartych rodzice mają okazję uczestniczyć razem z dziećmi w zajęciach przygotowanych przez nauczycielkę danej grupy. Jest to bardzo ciekawa i cenna forma współpracy przedszkola z rodzicami. Uwaga – absolutnie nie trzeba się martwić, że będzie się „odpytywanym” :) Zajęcia otwarte to po prostu sposób na poznanie metod pracy nauczycielki z Państwa dziećmi, łączącej ich relacji i obserwacji  zachowania dziecka na tle grupy. A przede wszystkim świetna okazja do twórczego spędzenia czasu razem z dzieckiem.

Na zajęcia otwarte w każdej grupie zapraszamy Państwa co pół roku. O terminie najbliższych zostaniecie Państwo powiadomieni na tej stronie oraz bezpośrednio przez nauczycielkę.

 

WARSZTATY I SZKOLENIA

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z przygotowywanych przez nasze stowarzyszenie razem z Fundacją „Mamy Wołomin” zajęć tworzonych wspólnie z myślą o rodzicach, a zwiększających różne umiejętności i kompetencje. Jesienią 2014 roku planujemy organizację warsztatów m.in. o tematyce: komunikacja w małżeństwie, zarządzanie domowym budżetem, umiejętności wychowawcze oraz pierwsza pomoc dla dzieci. Charakter zajęć powoduje, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc na warsztatach. Jeżeli już teraz jesteście Państwo zainteresowani danym tematem, prosimy o zgłoszenia (tel. 608 179 795 / przedszkole@kastor.org.pl). Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu Starostwa Powiatowego, warsztaty te będą wiązały się jedynie z symboliczną opłatą (wyjątkiem są zajęcia z pierwszej pomocy, których koszt szacujemy na ok. 100 zł).

 

ZANIM ZOSTANĘ PRZEDSZKOLAKIEM… CZYLI GRUPA ZABAWOWA ZAPRASZA!

W naszym przedszkolu od lutego 2014 roku organizujemy cieszące się wielkim zainteresowaniem cykliczne spotkania zajęcia ogólnorozwojowe dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat zwane „Grupą zabawową”.

Są to spotkania pozwalające zaspokoić naturalną ciekawość dziecka, rozwinąć wszystkie zmysły poznawcze poprzez wspólną zabawę z rodzicami (lub innym opiekunem) i rówieśnikami. Zajęcia oparte są o metodę grup zabawowych przeniesioną na nasz grunt z krajów anglosaskich i wychodzącą z założenia, że dziecko uczy się od wieku niemowlęcego, czerpiąc ze świata wszystkimi zmysłami – na zajęciach śpiewamy, gramy, masujemy, dotykamy, wąchamy i doświadczamy! :) Dla dzieci wkrótce mających rozpocząć przygodę z przedszkolem jest to doskonała okazja do stopniowego przyzwyczajania się do grupy dzieci, pani proponującej różne aktywności i coraz większej samodzielności.

Zajęcia, z podziałem na dzieci młodsze i starsze, trwają ok. 60 – 75 minut. Konieczny jest udział osoby dorosłej (rodzica/opiekuna). Z uwagi na charakter spotkań liczba miejsc jest ograniczona.

ZAPISY I INFORMACJE

Pod nr tel. 608 179 795 lub e-mailowo: biuro@kastor.org.pl.
– Zajęcia dla maluszków (od 6 m-cy do 2 lat): czwartki, godz.11.30 (zapisy obecnie zamknięte)
– Zajęcia dla dzieci starszych (od 2 do 4 lat): soboty, godz.10.00 (zapisy wkrótce zamkniemy, zostało już tylko kilka wolnych miejsc)
– Grupa dodatkowa – zajęcia rozwojowe (od od 6 m-cy do 3 lat): soboty, godz.16.00 (zapisy wkrótce zamkniemy, zostało już tylko kilka wolnych miejsc)

OPŁATY

Dzięki pozyskaniu dofinansowania z budżetu Gminy Tłuszcz, koszt zajęć to symboliczne 35 zł za 10 spotkań (łącznie). Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów wykorzystywanych podczas zajęć.